NOC SMAKÓW 2016

NOC

Styl, szyk i brylanty, a w roli głównej znakomita kuchnia. Takiej Nocy Smaków jeszcze nie było! Nie zabrakło nawet czerwonego dywanu. Ale trudno się dziwić takiej oprawie, gdy tej nocy goście doliny smaków.pl bawili w towarzystwie agenta Jej Królewskiej Mości.

Okazji, by z samym Jamesem Bondem sączyć Martini, oczywiście wstrząśnięte, nie mieszane, lepiej nie przepuścić, goście 4. edycji Nocy Smaków nie zawiedli więc i stawili się w komplecie. Dziewczyny Bonda błyszczały urodą i kreacjami, tarnobrzescy Bondowie zaś dorównali filmowemu agentowi klasą. Wszyscy chętnie pozowali przy ściance na czerwonym dywanie naszemu nadwornemu fotoreporterowi Bogdanowi Myśliwcowi, czego efekty jeszcze tej samej nocy podziwiano podczas przygotowanego na żywo pokazu.

Tej nocy nie tylko goście, ale nie zawieli też organizatorzy, a przede wszystkim osoby, które zadbały o znakomite, iście hollywoodzkie menu. Każdego roku przecież podczas tej imprezy, oczywiście w tej edycji oprócz Jamesa Bonda, to znakomita kuchnia występuje w roli głównej. W tym roku tajemnicze nazwy skrywały obłędne dania godne bondowskiego podniebienia. Pod filmowym tytułem GoldenEye tajemnicza nazwa „zdetonowana karmelem” skrywała gruszkę korzenną na sałatach z sosem winegret z faworkiem boczku i karmelem. Bondowski tytuł Tylko dla twoich oczu i zaskakujące danie „zatopiony, osnuty mgłą”… na stoły we mgle wpłynął łosoś na sałacie z cytrusami. Danie, jak zresztą – i nie będzie to przesadą – każde każdego roku serwowane podczas Nocy Smaków, zachwyciło. Tym razem też zachwyciła i efekt „wow” wywołała także sceneria, w jakiej je podano. Snująca się ze sceny i kielichów ustawionych na stołach mgła wprawiła w zaskoczenie wszystkich. Zaskakiwały też kolejne dania – „purpurowe widmo” krem z pomidorów i pieczonej papryki z bazyliowym pesto z nutą chili, „retrospektywna podróż” przygotowana metodą sous vide polędwiczka i marynowana pierś z kurczaka, a dopełnieniem kolacji filmowe Casino Royal – tort królewski, do którego mus owocowy. Elegancki „pod muszką” tort był dziełem Cukierni Królewskiej, która zadbała też o słodki bufet Jej Królewskiej Mości.

Nie zabrakło oczywiście pokazów sztuki kulinarnej, konkursów i zmagań kulinarnych, konkursów z wiedzy o najsłynniejszym agencie, a także wspaniałych koncertów. O muzyczną bondowską oprawę zadbała utalentowana Emilia Ligochocka z Sandomierza, a także podopieczne Anny Pintal, Natalia Ciecierska i Julia Roman. W kulinarne szranki stawali mężni, nie bojący się nawet wyzwań w kuchennym fartuchu, tarnobrzescy Bondowie i najodważniejsze dziewczyny Bonda. Uczestnicy walczyli o nagrody ufundowane przez naszych partnerów i sponsorów. Główną kulinarną potyczkę, konkurs na danie główne, wygrała reprezentacja stołu ekipy GoldenEye – Monika Stojowska i Marta Kaczmarek. Nagrodą jest kolacja w Patio Cafe & Lunch w Zamku Dzikowskim. Z kolei główne trofeum tej edycji Nocy Smaków i tytuł Bonda 2016 wygrał, po eliminacjach na miarę rekrutacji do grona szpiegów Jej Królewskiej Mości, Dariusz Bożek.

Tegoroczna impreza nie byłaby możliwa gdyby nie grono naszych przyjaciół, partnerów i sponsorów. Szczególne podziękowania kierujemy do:

Magdy Dendury i przewspaniałej ekipy Cukierni Królewskiej

Małgorzaty Szal właścicielki Kwiaciarni Gosia

Piekarni Knapy

firmie IBS

dyrekcji i pracownikom Banku Spółdzielczego w Tarnobrzegu

Patio Cafe & Lunch w Zamku Dzikowskim

Eweliny Sudoł, Patrycji Jeżewskiej oraz Katarzyny Furtak z Mary Kay

Moniki Bazarnik – właścicielki salonu fryzjerskiego „Perełka”

Małgorzaty Gardy – właścicielki firmy Decor-Laser

Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu

Szefostwa i kucharzy Dworu Ordynata

Marcie Kaczmarek z Fitnesski

Za objęcie patronatem honorowym dziękujemy

Prezydentowi Tarnobrzega Grzegorzowi Kiełbowi

oraz

Staroście Powiatu Tarnobrzeskiego Pawłowi Bartoszkowi

Dziękujemy naszym współorganizatorom

Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Stowarzyszeniu Tarnobrzeski Bank Żywności

Szczególne „dziękuję” kierujemy również do:

Anny Pintal

rodziców Emilii Lichockiej

Krystyny Woźniak

Krzyśka Sadrakuły

Arka Błasiaka

Darka Pietranisa

oraz do całej naszej niezastąpionej ekipy kucharzy i kelnerów

fot. Bogdan Myśliwiec

 

Monika