SMAK HISZPAŃSKIEJ NOCY

strona_dolinaV Noc Smaków za nami. W roli głównej kulinarnego wydarzenia była tym razem kuchnia i kultura hiszpańska. Królowała czerń i czerwień, falbany, koronki i kwiaty we włosach pań. Nasi mistrzowie kuchni serwowali egzotyczne przysmaki.

Cieszymy się bardzo, że wydarzenie to od pół dekady przyciąga miłośników wykwintnej kuchni i dobrej zabawy. W poprzednich latach zaprosiliśmy Was w kulinarną podróż prowadzącą przez „Dzikie Tarnobrzeskie” i ku przygodzie z „Agentem 007”. W tym roku, tematem przewodnim była Hiszpania.

Sala widowiskowa Środowiskowego Domu Kultury zamieniła się w hiszpańską corridę. Nie walczono jednak oczywiście z bykami, ale o smaki. Te wykwintne, te egzotyczne. Takie, których na co dzień nie smakujemy w polskiej kuchni. O podniebienia gości powalczyli mistrzowie kuchni Piotr Łępa i Kamil Pindych, reprezentujący na co dzień uznane restauracje z regionu – Dwór Ordynata w Stalowej Woli, Wół w Centrum” – steak, burger & bar w Tarnobrzegu oraz Dwór Dwikozy.

Były popisy i zabawy taneczne, konkursy kulinarne, a także pokazy kuchni molekularnej. Zaprosiliśmy gości w podróż do Hiszpanii. Zaprosiliśmy ich do tego, by zainspirowany się tamtejszą kulturą i uświetnili imprezę kreacjami w stylu hiszpańskim. My zadbaliśmy o to, by pokosztowali hiszpańskich specjałów. Nie zabrakło wypieków pachnących kojarzoną z Hiszpanią pomarańczą, były krewetki, zupa z bakłażanów z chorizo, czy katalońskiego kremu na deser z nutką tequili.

Dzięki naszym sponsorom goście V Nocy Smaków mieli okazję zdobyć wiele upominków, a ci, którzy wykazali się największymi umiejętnościami kulinarnymi także specjalnie przygotowane na tę noc statuetki ufundowane przez firmę Decor Laser. Nie mogło się obyć bez konkursów tanecznych, również i ci, którzy znakomicie sobie radzili w gorących, hiszpańskich rytmach zostali nagrodzeni m.in. przez restaurację Wół w Centrum” – steak, burger & bar oraz restaurację Patio cafe&lunch.

W konkursach można było wygrać także zaproszenia do Pracowni Fryzjerskiej Agata Zioło, Iwona Brania a także  zaproszenia do Fitnesski ufundowane przez Martę Kaczmarek.

Niebywałe wyzwanie czekało przed zawodnikami, którzy zdecydowali się pod okiem mistrzów kuchni przyrządzić „bycze jądra”. Potrawa zapewne była zaskoczeniem, a na odważnych czekały nagrody ufundowane przez firmę Multi Service Robert Zając.

 

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji V Nocy Smaków kierujemy do:

Zarządu i pracowników Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Małgorzaty Szal – właścicielki kwiaciarni Gosia i dla całej niezwykle kreatywnej załogi

Małgorzaty Gardy – właścicielki firmy Decor-Laser z Zaleszan za przepiękne statuetki

Marty Kaczmarek – właścicielki Fitnesski za przygotowanie programu taneczno-rozrywkowego

Pracowni Fryzjerstwa Agata Zioło-Iwona Brania – za ufundowanie nagród i cudowne fryzury

Patrycji Jeżewskiej – Małek – niezależnej konsultantki Mary Kay za piękne makijaże

Robertowi Zającowi – właścicielowi firmy Multi Service za ufundowanie nagród

Adamowi Ziobro – reprezentującemu markę Purena

firmie Seriusz za pomoc w dostawie produktów

właścicielom restauracji Dwór Dwikozy za wsparcie techniczne

właścicielom Dworu Ordynat ze Stalowej Woli za wsparcie techniczne

właścicielom restauracji „Wół w Centrum” – steak, burger & bar – za ufundowanie nagród

Markowi Łukasiewiczowi – właścicielowi i szefowi kuchni  restauracji Patio cafe&lunch za pomoc logistyczną, organizacyjną i ufundowanie nagród

 

Dziękujemy naszej wspaniałej ekipie kucharzy i kelnerów

 

Zespół V NOCY SMAKÓW

Piotr Łępa

Kamil Pindych

Bogdan Myśliwiec

Małgorzata Rokoszewska-Ćwiękała

Monika Zając

 

fot. Bogdan Myśliwiec

 

 

 

 

 

 

Monika